Meble loft idealne do industrialnych wnętrz mieszkalnych

W czasie aranżowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością wypada zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do całej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację.

Czym cechują się meble loft i w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne wnętrze mieszkalne

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma naturalnie swoje charakterystyczne cechy. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, jakie należy ukryć, lecz swego typu dekoracja i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest co więcej przestronnie, a otwarte powierzchnie do tego zaznaczają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, wobec tego należałoby zatroszczyć się o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i dopełnić ją prawidłowo dobranymi meblami. To naturalnie dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją i w wielu przypadkach wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy gwarantuje niezawodność, a równolegle bez zarzutu komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza. Detali drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych wyśmienicie wygląda surowe drewno z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje też sam szkic. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać integralność aranżacji. Należałoby wiedzieć, iż meble loft co poniektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Wśród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje niemniej jednak interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu adoratorom stylu industrialnego. Pozwala to dopasować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do osobistych preferencji mieszkańców.

Comments are closed.